Cerkvica ob gorskem jezeru

Sredi kompozicije se iz gorskega jezera dviga z drevjem porasla previsna skala, na vrhu katere dominira romanska cerkvica z vrinjenim vzhodnim stolpom. Za njo se na levi v daljavi riše vršac, v desno pa se vleče pobočje, ki se v globini ozadja zaključuje z ostro konico gore. Na levi obali jezera se v ospredju rišejo poteze delno potopljenega čolna in med drevjem razkrivajoča streha in zahodni stolp vaške cerkvice ter poslopje pred katerim je kopica splavljenih debel. V prednjem planu v čolnu po mirni gladini jezera vesla mož. Delno nedokončano risbo, kar se posebej kaže v nedovršenih nadrobnostih na levi obali jezera, prežema meglica, kar je posledica lahnega senčenja in le blagega obrisovanja.

Stari inventarni list, Janez Balažic, Alojz Eberl: 1822-1887, PM MS, 1994, p. 26

• MATERIAL: Svinčnik | Papir
  • MERE PREDMETA: V: 20.5 cm; Š: 28.5 cm;