ZVRST: Predmeti uporabne umetnosti

Set za pisalno mizo

Secesijski set. Set sestavlja 10 predmetov: 2 svečnika (foto 1 in 2), nož za odpiranje pisem (foto 3), držalo pečata (pečat manjka - foto 4), obtežilnik (dno oblečeno v zeleni žamet - foto 5), stojalo z okvirčkom - ogledalce? (foto 6), ovalni krožnik na podstavkom z enim ukrivljenim (drugi manjka - foto 7) držalom - za pisala?, ovalna šatuljica na nožicah s pokrovom (foto 8, 9), kupolasta posodica na nožičah (foto 10, 11), okrogel krožniček na nožicah (foto 12) - vse je okrašeno z verižicami in kroglami (veliko tega okrasja manjka), dodane so tudi dekorativne umetne perle, ki po barvi spominjajo na malahitne perlice(so umetno pobarvane), vendar jih tui veliko manjka. Ni jasna namembnost predmetov v tem kompletu.

Svečnika - V: 18 centimeter; premer 9 cm | nož - Š: 2.5 centimeter; D: 24.4 centimeter;  | Držalo za pečat - Š: 2.5 centimeter; D: 7.5 centimeter;  | Obtežilnik - V: 7.5 centimeter; Š: 10.5 centimeter; D: 7 centimeter;  | Stojalo za ogledalo? - V: 20 centimeter; Š: 8.6 centimeter; D: 4 centimeter;  | Ovalni krožnik - V: 3.8 centimeter; Š: 21.5 centimeter; D: 8.4 centimeter;  | Ovalna šatulja - V: 7 centimeter; Š: 7.8 centimeter; D: 5.7 centimeter;  | Kupolasta šatulja - V: 16.3 centimeter; premer 8,9 cm | Okrogel krožnik - V: 8.5 centimeter; premer 12,2 cm

• MATERIAL: Medenina | Kovine
  • ČAS NASTANKA: 190-1910